CIS Skarżysko-Kamienna

Artykuły

Kontakt z nami

CENTRUM INTEGRACJI SPOŁECZNEJ


ul. Bolesława Prusa 3a,
26-110 Skarżysko-Kamienna
tel./fax 41 25 20 590
kom. 530 037 989
dni robocze 7.30-15.30

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
www.cis-skarzysko.pl

NIP 663 185 90 60
REGON 260 43 83 50

CMENTARZ KOMUNALNY
PRZY CENTRUM INTEGRACJI SPOŁECZNEJ


Biuro Obsługi Klienta
ul. Langiewicza 17
26-110 Skarżysko-Kamienna
tel. 667 043 777
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
dni robocze godz. 8.00-16.00

 

 


Poprawiono: piątek, 11, marzec 2016 11:42

Odsłony: 6711

Program Zaradni

Co to jest program Zaradni?

„Zaradni” to projekt mający na celu wsparcie osób nadmiernie zadłużonych w walce z długami. Program przygotowany przez firmę windykacyjną Kredyt Inkaso we współpracy z Centrami Integracji Społecznej Skarżysku-Kamiennej i Tychach skierowany jest do tych dłużników, którzy nie są w stanie spłacać swoich zobowiązań. To osoby, dla których zbyt duże długi mogą oznaczać pierwszy krok do wykluczenia społecznego. Program „Zaradni” ma pokazać, że z długiem można wygrać – trzeba tylko wiedzieć jak.

Program łączy elementy psychologii z podstawami zarządzania własnymi pieniędzmi. Uczestnicy pracując z trenerami dowiadują się, jak w praktyczny sposób rozwiązać problem zadłużenia. Warsztaty służą też budowaniu motywacji – bo to ona jest kluczem do wyjścia z długu.

Jak w praktyce wygląda program Zaradni?

Dla uczestników przygotowaliśmy dwa rodzaje warsztatów: „Zarządzanie budżetem domowym” i „Moja mapa wyjścia z długu”. Oba warsztaty będą trwały około 8 godzin (jeden dzień roboczy) i zostaną przeprowadzone w połowie stycznia 2015 roku. Udział w nich jest dobrowolny i całkowicie bezpłatny. W trakcie zajęć dla każdego uczestnika przewidziane jest bezpłatne wyżywienie. Warsztat „Moja mapa wyjścia z długu” może być kontynuowany na zasadzie indywidualnej pracy z trenerem (trwającej nawet 4 miesiące).

Kto może wziąć udział w Programie?

Każda osoba, która ma problem z zadłużeniem i chciałaby ten problem rozwiązać. Nie trzeba być dłużnikiem Kredyt Inkaso, chociaż takie osoby mają pierwszeństwo udziału w Programie.

Chętni do programu „Zaradni” mogą zgłaszać do CIS w Skarżysku- Kamiennej, lub pod telefonem 84 638 79 48. Dodatkowe szczegóły  na stronie www.zaradni.kredytinkaso.pl

zaradni

Poprawiono: niedziela, 15, marzec 2015 22:23

Odsłony: 1743

Zatrudnienie absolwentów CiS

Zatrudnienie wspierane - refundacja wynagrodzenia absolwenta Centrum Integracji Społecznej

Pracodawca może ubiegać w Powiatowym Urzędzie Pracy się o refundację kosztów zatrudnienia absolwenta Centrum Integracji Społecznej w ramach tzw. zatrudnienia wspieranego. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w plikach zamieszczonych poniżej oraz na stronie

http://www.pupskarzysko.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=767&Itemid=240


Pracodawców zainteresowanych zatrudnieniem absolwentów CIS – zapraszamy do współpracy. Bardzo chętnie służymy wszelką pomocą, również w dopełnieniu formalności.

(Ustawa z dnia 13 czerwca 2003 o zatrudnianiu socjalnym (Dz. U. Nr 122, poz. 1143 z późniejszymi zmianami)

Poprawiono: niedziela, 15, marzec 2015 18:34

Odsłony: 1854

Dlaczego warto współpracować z CiS?

Szanowni Państwo, Pracodawcy i Przedsiębiorcy Miasta i Powiatu

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do aktywnej i bezpośredniej współpracy w zakresie reintegracji społecznej i zawodowej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, głównie długotrwale bezrobotnych, uczestniczących w programie Centrum Integracji Społecznej w Skarżysku-Kamiennej.

Nasza placówka podejmuje różnorodne działania, które w sposób pośredni lub bezpośredni prowadzą do zwiększenia zatrudnienia. Szczególnie ważną formą działania jest partnerska kooperacja z Pracodawcami. Poprawa standardu życia osób wykluczonych społecznie, a w dalszej perspektywie poprawa sytuacji gospodarczej miasta, zależą od współdziałania wielu osób i organizacji, ale kluczowe znaczenie ma tutaj postawa Przedsiębiorców i ich otwartość na nowe, dotychczas rzadko stosowane, a zatem niewystarczająco wykorzystywane rozwiązania.

Nabiera to szczególnego znaczenia w kontekście trudnej sytuacji na skarżyskim rynku pracy i utrzymującego się od lat wysokiego wskaźnika bezrobocia (w okresie ostatnich 10 lat średnia wynosi ponad 26%).

CIS jest podmiotem realizującym nowoczesny program reintegracji społecznej i zawodowej. Dzięki żmudnej, wieloaspektowej i długookresowej pracy zespołu specjalistów odbudowany zostaje potencjał społeczno-zawodowy uczestników, co zwiększa ich szanse na powrót do normalnego życia. Z drugiej zaś strony CIS dysponuje konkretnymi narzędziami, które mogą stanowić pomoc dla Pracodawców w pozyskiwaniu rzetelnych i wykwalifikowanych pracowników.

Zapraszamy! Włączcie się w realizację programu Centrum i jego doskonalenie. Wspólnymi siłami jesteśmy w stanie doprowadzić do usamodzielnienia i uniezależnienia ludzi wykluczonych społecznie od instytucji pomocowych, a jednocześnie do funkcjonowania w społeczeństwie tak, żeby ich praca nie była tylko źródłem dochodu, ale także elementem poczucia własnej godności.

Zespół Pracowników Centrum Integracji Społecznej

Poprawiono: niedziela, 15, marzec 2015 18:24

Odsłony: 1596

© Centrum Integracji Społecznej w Skarżysku-Kamiennej 2010-2015 | All rights reserved.

Top Desktop version