Ta strona używa plików cookie (ciasteczek) niezbędnych do jej prawidłowego działania. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu końcowym.

Bolesława Prusa 3a
26-110 Skarżysko-Kamienna
+41 25 20 590
kom. 530 037 989

Dlaczego warto współpracować z CiS?


Szanowni Państwo, Pracodawcy i Przedsiębiorcy Miasta i Powiatu

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do aktywnej i bezpośredniej współpracy w zakresie reintegracji społecznej i zawodowej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, głównie długotrwale bezrobotnych, uczestniczących w programie Centrum Integracji Społecznej w Skarżysku-Kamiennej.

Nasza placówka podejmuje różnorodne działania, które w sposób pośredni lub bezpośredni prowadzą do zwiększenia zatrudnienia. Szczególnie ważną formą działania jest partnerska kooperacja z Pracodawcami. Poprawa standardu życia osób wykluczonych społecznie, a w dalszej perspektywie poprawa sytuacji gospodarczej miasta, zależą od współdziałania wielu osób i organizacji, ale kluczowe znaczenie ma tutaj postawa Przedsiębiorców i ich otwartość na nowe, dotychczas rzadko stosowane, a zatem niewystarczająco wykorzystywane rozwiązania.

Nabiera to szczególnego znaczenia w kontekście trudnej sytuacji na skarżyskim rynku pracy i utrzymującego się od lat wysokiego wskaźnika bezrobocia (w okresie ostatnich 10 lat średnia wynosi ponad 26%).

CIS jest podmiotem realizującym nowoczesny program reintegracji społecznej i zawodowej. Dzięki żmudnej, wieloaspektowej i długookresowej pracy zespołu specjalistów odbudowany zostaje potencjał społeczno-zawodowy uczestników, co zwiększa ich szanse na powrót do normalnego życia. Z drugiej zaś strony CIS dysponuje konkretnymi narzędziami, które mogą stanowić pomoc dla Pracodawców w pozyskiwaniu rzetelnych i wykwalifikowanych pracowników.

Zapraszamy! Włączcie się w realizację programu Centrum i jego doskonalenie. Wspólnymi siłami jesteśmy w stanie doprowadzić do usamodzielnienia i uniezależnienia ludzi wykluczonych społecznie od instytucji pomocowych, a jednocześnie do funkcjonowania w społeczeństwie tak, żeby ich praca nie była tylko źródłem dochodu, ale także elementem poczucia własnej godności.

Zespół Pracowników Centrum Integracji Społecznej

 

Adres