Ta strona używa plików cookie (ciasteczek) niezbędnych do jej prawidłowego działania. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu końcowym.

Bolesława Prusa 3a
26-110 Skarżysko-Kamienna
+41 25 20 590
kom. 530 037 989

Aktualności

Przeczytaj o tym co u nas....

Zapraszamy na Marsz Różowej Wstążeczki


Skarżyski Marsz Różowej Wstążeczki organizowany jest od 2010 roku. Jego ideą jest promowanie badań profilaktycznych i zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat nowotworu piersi. Zachęcanie kobiet do regularnych badań, popularyzowanie wiedzy o raku piersi oraz okazywanie wsparcia w walce z chorobami nowotworowymi to zasadnicze cele, które mają  uświadomić wagę problemu. W tym roku przypada XII edycja Marszu Różowej Wstążeczki w Skarżysku. Ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną forma prowadzonych działań, podobnie jak w ubiegłym roku, została zmieniona.

Organizatorzy ogłosili konkurs plastyczny dla uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu skarżyskiego pt. „Niech każda kobieta będzie zawsze piękna i zdrowa dla tych, których kocha”. Rozstrzygnięcie konkursu oraz uroczyste wręczenie nagród odbędzie 24 września 2021 o godz. 10.00 na Sali „Patio” w MCK.

Tego dnia w godzinach wieczornych budynek Miejskiego Centrum Kultury zostanie podświetlony na różowo na znak solidarności z osobami zmagającymi się z nowotworem piersi.

Ponadto w Miejskim Centrum Kultury 24 września zostanie zorganizowana wystawa prac konkursowych a także kącik informacyjny z materiałami oświatowo-zdrowotnymi dotyczącymi profilaktyki chorób nowotworowych.

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem wśród kobiet a wczesna diagnostyka  i odpowiednie leczenie gwarantują całkowite wyleczenie. Dlatego ważne jest, aby kobiety pamiętały o poddawaniu się badaniom przesiewowym i wykonywały regularnie mammografię, która dla pań między 50 a 69 rokiem życia jest bezpłatna raz na 2 lata.

Organizatorzy: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Skarżysku-Kamiennej, Urząd Miasta Skarżyska-Kamiennej, Skarżyski Klub Amazonek, Miejskie Centrum Kultury  w Skarżysku-Kamiennej, Stowarzyszenie Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych „Chcieć znaczy móc”, Szpital Powiatowy w Skarżysku-Kamiennej, Miejski Ośrodka Pomocy Społecznej w Skarżysku-Kamiennej, Centrum Integracji Społecznej w Skarżysku-Kamiennej oraz Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Skarżysku-Kamiennej.

 

Adres