Ta strona używa plików cookie (ciasteczek) niezbędnych do jej prawidłowego działania. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu końcowym.

Bolesława Prusa 3a
26-110 Skarżysko-Kamienna
+41 25 20 590
kom. 530 037 989

Aktualności

Przeczytaj o tym co u nas....

Grupa “Wsparcia i edukacji” w CIS


W Centrum Integracji Społecznej w Skarżysku-Kamiennej działa grupa "Wsparcia i edukacji" dla osób przybywających z Ukrainy. Osobą, która bierze czynny udział w życiu społeczności ukraińskiej oraz pomaga im w adaptacji w Polsce  oraz  skarżyskim społeczeństwie jest Pani Tetyana Skrypko.

Do zadań pani Tetyany należy współpraca ze szkołami, wspieranie uczniów i ich rodziców w rozwiązywaniu problemów merytorycznych – wypełnianie dokumentacji szkolnej i pedagogicznej oraz współpraca  z psychologami szkolnymi. Ponadto  pracuje jako tłumacz na oficjalnych spotkaniach polsko-ukraińskich, a także pomaga w rozwiązywaniu w sytuacjach konfliktowych.

Po ukończeniu kursów językowych prowadzonych przez Panią Tetianę Skrypko, wielu Ukraińców znalazło pracę ponieważ czują się pewniej w naszym kraju znając język polski. Daje również wsparcie ukraińskim obywatelom w poszukiwaniu  mieszkania i przygotowaniu wszystkich niezbędnych dokumentów dotyczących najmu. Wspiera i pomaga w sprawach medycznych -  przy rejestracji dzieci i dorosłych na wizytę u lekarza i badania (w zależności od potrzeb).

Na szczególna uwagę zasługuje pomoc we wsparciu psychologicznym społeczności ukraińskiej – organizacja wizyt u psychologa i wsparcie psychologa CIS.

Pełni w szczególności rolę tłumacza zarówno w Grupie wsparcia jak i w każdej okoliczności wymagającej interwencji jak częsty udział w spotkaniach odbywających  się poza granicami Skarżyska, w takich miastach jak Warszawa, Kielce, Radom pełniąc funkcję tłumacza.

 

Adres