Ta strona używa plików cookie (ciasteczek) niezbędnych do jej prawidłowego działania. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu końcowym.

Bolesława Prusa 3a
26-110 Skarżysko-Kamienna
+41 25 20 590
kom. 530 037 989

Usługi z zakresu użyteczności publicznej


Zgodnie z art. 14 pkt 7a ustawy o finansach publicznych, Centrum jako samorządowy zakład budżetowy, może wykonywać zadania własne jednostki samorządu terytorialnego w zakresie reintegracji zawodowej i społecznej. Zakres usług zleconych CIS-owi przez Gminę Skarżysko-Kamienna w latach 2015-2017 przedstawia tabela poniżej

Usługi świadczone przez Centrum na rzecz Gminy Skarżysko-Kamienna w latach 2015-2017

tabela
Źródło: Opracowanie własne na podstawie materiałów wewnętrznych Centrum

Z roku na rok zwiększa się zakres usług zlecanych CIS-owi przez Gminę, a tym samym rośnie wartość przychodów z tytułu własnej działalności, co daje szanse zachowania płynności finansowej nawet przy braku dotacji unijnych. Jest to wynikiem rzetelnego i terminowego wykonywania zadań po konkurencyjnych cenach. Należy podkreślić, że powierzenie przedmiotowych zadań daje samorządowi pewność, że środki publiczne trafią do sektora społecznego, a nie do firm komercyjnych. Ponadto Gmina nie musi przeprowadzać przetargów, gdyż jest to tryb odrębny od prawa zamówień publicznych.

 

Adres